Kategorie
Aktualności Blog

Praktyka zaufania – pozwól sobie na zaufanie
W tym chaotycznym świecie martwimy się, unikamy, tak bardzo staramy się „zrobić wszystko dobrze”. Sednem tego całego zmartwienia i niepokoju jest to, że nie możemy ufać. A może warto obdarzyć się zaufanie m.

Nie ufamy innym: oceniamy ich i próbujemy powiedzieć im, jak mają żyć, denerwujemy się, gdy nie robią rzeczy tak, jak myślimy, że powinni.

Samo – zaufanie

Nie ufamy sobie: unikamy mówienia rzeczy, ponieważ boimy się reakcji innych, staramy się wszystko naprawić, ponieważ nie sądzimy, że poradzimy sobie z porażką lub osądzeniem.
Otaczający świat

Nie ufamy światu, więc nieustannie się o to martwimy.

Nie ma w tym nic złego – jesteśmy ludźmi. Jesteśmy zaprogramowani, by wszędzie dostrzegać zagrożenia.
Ale jak by to było ćwiczyć zaufanie?

Ufaj innym, że będą żyć własnym życiem. Kiedy jesteśmy sfrustrowani nimi lub ich osądzamy, możemy przypomnieć sobie, by ćwiczyć zaufanie, przypomnieć sobie, że nie możemy kontrolować zachowania wszystkich ani tak naprawdę nie wiemy na pewno, jak ktokolwiek inny powinien się zachować. Mało tego nawet nie wiemy na pewno, jak powinienem się zachować sami!

Ufaj sobie, że poradzisz sobie z tym, co się stanie. Pandemia, blokady, konflikty polityczne, wszelkiego rodzaju trudności stają i będą stawały na naszej drodze, a my to przezwyciężymy Ufaj sobie, że poradzisz sobie z nadchodzącym chaosem, jakąkolwiek porażką i trudnościami.

Jak by to było, praktykowanie tego rodzaju poddania się i zaufania? Może warto spróbować!

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun
Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz