Kategorie
Aktualności Blog

Świat starożytny 10 znalezisk, których naukowcy nie potrafią wyjaśnić




Odkryte dziesiątki lat temu historyczne znaleziska nadal wzbudzają ciekawość swoją tajemnicą. Są dowodem na to, że historia ludzkości jest pełna uderzających tajemnic – starożytnych map, dziwnych rysunków, statuetek, tajemniczych inskrypcji i wielu innych. Każda próba odkrycia ich tajemnic prowadzi naukowców w ślepą uliczkę, co sprawia, że ​​odkrywanie prawdy o nich jest jeszcze bardziej ekscytujące. Przedstawiam wam świat starożytny .

Oto 10 starożytnych znalezisk, których naukowcy wciąż nie potrafią wyjaśnić. Może Tobie się uda.

10. Mapa starożytnych Chin

Chiński kolekcjoner Liu Gang kupił tę kartę w sklepie z antykami w Szanghaju w 2001 roku. Mapa pochodzi z 1763 roku, ale jest na niej napis: „Ta mapa została narysowana przez Mo Yi Tonga, żyjącego w czasach dynastii Qing, na oryginalnej mapie z 1418 roku”. To 74 lata przed przybyciem Kolumba do Nowego Świata. Mapa Chin wyraźnie pokazuje obie Ameryki.




9. Biała Piramida, Chiny

Chińska biała piramida została po raz pierwszy dostrzeżona pod koniec II wojny światowej przez amerykańskiego pilota wojskowego Jamesa Gaussmana. Naukowcy rozpoczęli swoje badania i byli zaskoczeni jej wielkością – przy wysokości prawie 300 metrów jest prawie dwukrotnie większa od piramidy Cheopsa w Egipcie. Rzeźbione, ogromne kamienne bloki zostały ułożone niezwykle precyzyjnie jeden na drugim. Tajemnicą pozostaje, jakich narzędzi używali Chińczycy, jak udało im się przesunąć ogromne kamienne płyty, a następnie ułożyć je na takiej wysokości. Pytanie, kto zlecił budowę Białej Piramidy, pozostaje bez odpowiedzi.

8. Rysunki na polach (geoglify)

Takie dziwne rysunki pojawiały się pośrodku pól z plantacjami na całym świecie. Większość z nich uważana jest przez naukowców za dzieło ludzkich rąk. I słusznie – w trakcie ich badań uzyskano niepodważalne dowody na to, że zostały stworzone przez osoby ze szczególnym poczuciem humoru. Są jednak takie, które są tak złożone i pojawiły się tak dawno na polach, że po prostu nie mogą być wykonane przez człowieka. Nie wspominając już o tym, że dane dotyczące wyglądu takich postaci istnieją od wieków na całym świecie – od Chin po Wielką Brytanię.




7. Egipskie hieroglify w Australii świat starożytny

Mężczyzna spacerujący z psem w Parku Narodowym Nowej Południowej Walii w Australii znajduje ponad 250 interesujących kamiennych obrazów wykutych w zagłębieniu w skale. Najdziwniejsze w ich badaniach okazało się to, że były to egipskie hieroglify sprzed 5000 lat. Egiptolodzy odkryli, że jest to najbardziej archaiczna znana forma pisma egipskiego, bardzo podobna do tej stosowanej przez starożytnych Sumerów. Jak trafili na drugą stronę świata i kto je wyrzeźbił – badacze nie potrafią znaleźć odpowiedzi do dziś.

6. Astronauci w skafandrach

Na całym świecie znaleziono starożytne statuetki lub rysunki ludzi, które można porównać do astronautów w skafandrach kosmicznych. Datowane są przez naukowców z różnych okresów życia człowieka. Oczywiście te podobieństwa można przypisać po prostu przypadkowi lub wyobraźni ich autora, ale podobieństwo jest czasami zaskakująco dokładne. Tajemnicę pogłębia brak naukowego wyjaśnienia ich wyglądu.

5. Czarne kamienie Ica, Peru świat starożytny

Pierwsze wzmianki o kamiennym znalezisku, które zadziwiły świat, pochodzą z XVI wieku. Są to czarne kamienie przedstawiające dziwne zwierzęta i przedmioty. Te dziwne kamienie stały się naprawdę sławne dzięki dr Javierowi Cabrerze (1924-2001). Zbierał je i badał przez 40 lat, a udało mu się zebrać ponad 11 tysięcy. Naukowców uderzyły rysunki – na starożytnych kamieniach były zdjęcia samolotu, Indianina patrzącego przez teleskop, narzędzi chirurgicznych, kalendarza, a nawet dinozaurów. Do dziś pytania związane z interesującym znaleziskiem to znacznie więcej niż odpowiedzi.




4. Dolina dzbanów, Laos

W odległej prowincji Xianghuang w Laosie, na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza, znajduje się jedna z najdziwniejszych tajemnic świata – łąki wypełnione kamiennymi dzbanami, z których niektóre ważą 6 ton! Co ciekawe, są wykonane z kamienia, którego w regionie w ogóle nie ma. W przeciwieństwie do innych pomników w Azji, naukowcy nadal nie potrafią wyjaśnić, skąd pochodzą dzbany i jaki był ich cel. Odkryli tylko, że mają od 2500 do 3000 lat. Według lokalnych legend ziemie te zamieszkiwali olbrzymy, którzy robili dzbany do przechowywania wina i ryżu.

3. Hieroglify z Abydos świat starożytny

W XIX wieku na jednej ze ścian świątyni grobowej faraona Setiego I, w rejonie stanowisk archeologicznych Abydos, naukowcy natrafili na dziwne inskrypcje, których nie udało im się rozszyfrować. Po latach, pod koniec XX wieku, naukowcy spojrzeli na nie inaczej i byli zaskoczeni: na starożytnych kamieniach, umieszczonych trzy tysiące lat temu, wyryto obrazy… nowoczesnego sprzętu wojskowego – helikoptera, łodzi podwodnej i czołgu! Czy starożytni mieszkańcy Egiptu znali naszą współczesną technologię? Sekret pozostaje owiany tajemnicą.




2. Kolekcja Julsrud, Meksyk

To imponująca kolekcja około 33 000 ceramicznych figurek, odkrywanych i gromadzonych przez lata w Meksyku przez archeologa amatora Waldemara Julsruda. Z pierwszym okazem zetknął się w 1944 roku. Poza tym, że jest olbrzymia, sama kolekcja wzbudziła zainteresowanie naukowców – stwierdzili, że żadna z postaci nie jest powtórzona i nawet nie przypomina pozostałych. I nie tylko – kolekcja zawiera ponad 2500 figurek dinozaurów. Niektóre gatunki są znane nauce, inne nie. Nie jest jeszcze jasne, kto wykonał te figurki i skąd zdobył wiedzę o zwierzętach zamieszkujących naszą planetę miliony lat temu.

1. Złoty Kamień w Birmie świat starożytny

Złoty Kamień to jeden z zapierających dech w piersiach zabytków Birmy. Ma siedem metrów wysokości i wygląda, jakby zaraz miał spaść w przepaść. Prawda jest taka, że ​​wbrew wszystkim prawom fizyki granitowy kamień stoi na szczycie Kyaiktio od ponad 2000 lat. Złoty Kamień to jedno z najważniejszych i najświętszych miejsc dla buddystów. Uważa się, że osoby, które odwiedzą to miejsce trzy razy w roku, zostaną pobłogosławione bogactwem i uznaniem za swoją dobroć. Kamień jest złocony przez wyznawców Buddy.

Niesamowite, prawda? Napiszcie w komentarzach jeśli znacie odpowiedź na te niewyjaśnione znaleziska.

Zapraszam na mój kanał z ciekawostkami na YouTube : Złota7

Oraz na kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes




2 odpowiedzi na “Świat starożytny 10 znalezisk, których naukowcy nie potrafią wyjaśnić”

Ciekawy wpis 🙂 Nie miałam pojęcia o chińskiej piramidzie, urnach z Laosu czy birmańskim złotym kamieniu.
Myślę jednak, że kiedyś ludzie wiedzieli o świecie więcej niż nam się wydaje. Operacja mózgu, jaką można znaleźć na kamieniach z Peru była wykonywana też w starożytnym Egipcie. A na pewno mieli nieźle rozbudowaną „protetykę” – widziałam szczękę z zębami połączonymi brązowym drutem. Na samą myśl mnie bolało 🙂
A pamiętacie eksperyment z tratwą Kon-Tiki? Skoro udało się przepłynąć przez Pacyfik tratwą możliwe, że Australia i Afryka miały ze sobą jakiś kontakty. Przecież do tej pory nie wiemy, gdzie dokładnie znajdowała się kraina Punt: na terenie Erytrei, Etiopii, Mozambiku? A co jeśli te kontakty były jeszcze szersze? Starożytność obejmuje ok. 4 000 lat, ale to też umowne daty.

Dodaj komentarz