Kategorie
Aktualności Blog

Te atrakcje turystyczne to pułapki wakacyjne poznaj top 10
Każda miejscowość turystyczna kryje przynajmniej jedną „pułapkę turystyczną”. Często jest to najbardziej reklamowane atrakcje turystyczne, która wręcz rozczarowuje odwiedzających tanimi sztuczkami i stereotypami. W efekcie masz lżejszy portfel i smak taniej kawy w ustach. Jakie są najgorsze atrakcje turystyczne na świecie? Oto odpowiedź …

1. Wodospady rzeki Dun do Ocho Rios, Jamajka

Te bez wątpienia piękne wodospady, położone w gęstym lesie, stały się miejscem obleganym przez turystów. Dun River Falls w pobliżu Ocho to jedna z największych atrakcji na Jamajce, co sprawia, że ​​jest to obowiązkowy punkt każdego miesiąca miodowego. Częścią zabawy jest również wspinanie się na szczyt tej oszałamiającej formacji, która wygląda jak gigantyczny tort weselny, stając się częścią łańcucha ludzi prowadzonych przez nieskończenie znudzonego przewodnika.

2. Bulwar Gwiazd Hongkong

Wydaje się, że Bulwar Gwiazd został wymyślony specjalnie dla chińskich turystów. Spotkasz na nim tłumy, na czele których stoją przewodnicy machający flagami. I tak, aż do kultowego pomnika Bruce’a Lee w pozie kung fu, wokół którego muzyka jest odtwarzana przez mini głośniki z przeciwległych centrów handlowych. Brak wygodnych miejsc do odpoczynku oraz akcent pamiątkowych fotobudek sprawia, że ​​całe przeżycie jest wyjątkowo niekomfortowe.
3. Times Square Nowy Jork, USA

Jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Nowym Jorku jest słynny Times Square. Często można usłyszeć, że nazywa się to „skrzyżowaniem świata” właśnie dlatego, że to miejsce nigdy nie śpi. Znajdziesz tam ogromny ekran, wiele reklam i sklepów sieciowych rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Miejscowi unikają tego pod każdym względem, bo gdy tylko postawisz tam nogę nogę, nie ma ucieczki.

4. Nanjing Dong Lu Szanghaj, Chiny

Nanjing Dong Lu jest reklamowana jako „najlepsza ulica handlowa” w Chinach, ale daleko jej do tego. 150-letnia historia ulicy ujawnia okres, w którym faktycznie obejmowała tę definicję. Większość przewodników turystycznych poleca to miejsce ze względu na jego historię. Ale oprócz kilku starych sklepów, wszystkie ślady historii zostały tutaj zatarte. Miejscowi są tam rzadkością. A szeroko rozpowszechnionych marek, które można znaleźć na każdej większej ulicy handlowej w Szanghaju, jest mnóstwo.
5. Wojskowa Brytania oczami Churchilla Londyn, Wielka Brytania

Mocno reklamowane „Doświadczenie wojny w Wielkiej Brytanii” przyciągnęło tysiące ludzi do oglądania Londynu w czasie wojny. Muzeum oferuje kilka przyzwoitych artefaktów, ale w większości można zobaczyć sceny dramatyczne z manekinami ubranymi w mundury wojskowe poplamione sztuczną krwią. Szkoda, że ​​miejsce to przyciąga tak wielu odwiedzających, podczas gdy zapomniany jest znajdujący się w pobliżu prawdziwy bunkier Churchilla i wspaniale odrestaurowane pomieszczenie do bitwy o Wielką Brytanię.

6. Pływający targ Damnoen Saduak Bangkok, Tajlandia

W Bangkoku i jego okolicach jest kilkanaście „pływających targowisk”, ale wszyscy turyści chcą odwiedzić ten jeden. Teraz, dzięki wszystkim biurom podróży, miejsce to jest dalekie od autentyczności. Istnieją stworzone przez człowieka pływające targi, takie jak ten w starożytnym Syjamie, które są bardziej realistyczne niż ta koszmarna sieć kanałów zatłoczonych łodziami. A bibeloty w sklepach to te, które można znaleźć w całej Tajlandii.

7. Centralne Tokio, Japonia

Centrum Tokio to stos betonu, stali, ruchu ulicznego i pociągów. Oraz wiele reklam, które przeciążają zmysły. A wieża Tokyo Tower w centrum to strata czasu dla turystów. Możesz także zapomnieć o chwalonym Sky Three w Sumida-ku. Ten żelbetowy budynek to kolejne błyszczące, drogie centrum handlowe. Jeśli nadal chcesz zwiedzić część Tokio, możesz udać się na małe, piękne przedmieścia, takie jak Kichijoji, Ogikubo i Asagaya.
8. Krzywa Wieża w Pizie, Włochy atrakcje turystyczne

Nie ma nic więcej do powiedzenia o Krzywej Wieży w Pizie niż to, że ma ona interesującą historię. Po początkowym zastanowieniu, jak tak zła architektura przetrwała próbę czasu, nic nie pozostaje. To jest oczywiście zanim ustawisz się w długiej kolejce turystów czekających na zapłacenie 15 euro za wejście po stopniach atrakcji. Albo można to wszystko pominąć i cieszyć się turystami pozującymi do banalnych zdjęć „podtrzymujących” wieżę, aby nie spadła.

9. Spacer po domach w Bollywood Mumbaj, Indie

Indie – dom dla ogromnej części światowej produkcji filmowej na świecie. Wycieczka po „Bollywood Tourist Homes” pokazuje jedne z najbardziej nieprzyjaznych budynków mieszkalnych należących do niektórych z „największych” gwiazd filmowych w branży, takich jak Shah Ruh Khan. Niestety, większość domów w Bombaju wygląda tak, jakby w każdej chwili miały się rozpaść.
10. Targ rybny w Sydney Australia atrakcje turystyczne

Odwiedzenie targu rybnego w Sydney jest równie zgubne dla turystów, jak dla ryb, które się na nim znajdują. Plastikowe siedzenia na metalowych konstrukcjach wychodzą na brudną zatokę Belcottle, dziedzictwo kulturowe wybrzeża się rozpada, żelazo rdzewieje i nie ma dostępu do plaży. A dwie ogromne betoniarnie dominują w krajobrazie i zanieczyszczają wodę.

Przed odwiedzeniem zaplanowanych atrakcji turystycznych warto coś więcej się o nich dowiedzieć, poczytać opinie na forum od ludzi którzy tam byli, aby nie utknąć np. w kolejce na cały dzień.

Zapraszam na mój kanał z ciekawostkami na YouTube : Złota7

Oraz na kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz