Kategorie
Aktualności Blog

10 powodów, dla których wiosna to najlepsza pora roku … na wszystko
Tak, zgadza się, wszyscy nie mogą się doczekać następnego lata od chwili, gdy się skończy. Wakacje, wczasy, morze, upał, upał, upał. Nie możemy jednak zaprzeczyć, że oprócz dobrych rzeczy jest też kilka nieprzyjemnych, np. koszt wyjazdu i wypoczynku na wakacjach… Z drugiej strony wiosna może zapewnić nam nie tylko ciepło i wypoczynek, ale także swoje piękno. Wiosna daje nam wszystko!

1.Idealny klimat

Nie jest za gorąco, żeby się zastanawiać, gdzie się schłodzić, ani nie jest za zimno, żeby się zastanawiać, gdzie się schować i ogrzać. Wodospad potu nie spływa z pleców, gdy jesteś w cieniu, nie mdlejesz na słońcu. Cóż, możesz być trochę uczulony na pyłki, a Twoja wiosna może zmienić się w kichanie, ale przynajmniej nie jest ci gorąco. Prawda?

2.Wiosna – wszystko jest piękne

Dosłownie wszystko. Nic jeszcze nie zżółkło i nie wyschło od upału, a natura właśnie się budzi. Zieleń, biel i róż, zapach kwiatów. Lasy odbijają się echem, drzewa skrzypią, nawet ich liście są pełne życia. Bajka!
3.Wszystko zaczyna się od nowa

Poważnie, może to być jakaś psychologiczna gra natury, ale ​​wszystko się budzi, pomaga nam zabrać się za rzeczy, o których myśleliśmy od dawna i zmienić te, których nie lubimy. Nie ma lepszego sezonu na zmiany niż wiosna.

4.Urlop jest nie tylko piękniejszy, ale także tańszy

Jeśli więc jesteś fanem morza, ale nie tłumów, czy jest lepszy czas na relaks na plaży niż wiosna?
5.Wiosną Nie ma jeszcze komarów

Nie ma bzyczenia w środku nocy, gryzienia niedostępnych (dla nas, ale nie dla nich) miejsc, drapania się i drgawek, zaczerwienień i opryskiwania wszelkiego rodzaju środkami przeciw komarom.

6.Wiosna jest pełna uroczystości

Narodowych, wiosennych, dziecięcych. Tyle świątecznych okazji do spotkania z rodziną, spędzenia czasu na powietrzu, zabawy i snu.

7.Wraz z budzeniem się natury poruszamy się więcej

Pierwsze ciepłe dni naprawdę wpływają nie tylko na psychikę, ale i na ciało. Zobacz, jak poruszają się koty i wróble! Jesteś leniwy… I idź na spacer, rower, pobiegać! Wiosna to idealny czas!
8 Skończyła się mroźna, szara zima

Minęły dwa najtrudniejsze miesiące – styczeń i luty. Nie znam osoby, która kocha te miesiące i prawdopodobnie, jeśli taka jest, trochę się może obrazić. Po zakończeniu zimy możemy teraz nacisnąć przycisk „Uruchom ponownie”.

9.Wiosna drzewa zaczynają kwitnąć

Niedługo potem pojawiają się pierwsze owoce. Wiśnie, czereśnie, śliwki. Tuż przed latem jedliśmy już truskawki, a nasze babcie mówią, że robią kompoty i dżemy. Nawet w upale czuć zapach cukru i dżemu…
10.Czekamy na lato

Jeśli mam być całkowicie szczery, może lato nie sprawia mi takiej przyjemności, bo słodsze od chwili jest jego oczekiwanie. A kiedy już przyszło, było tak, jakbym był już nasycony… A ty?

Zapraszam na mój kanał z ciekawostkami na YouTube : Złota7

Oraz na kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes
W odpowiedzi na “10 powodów, dla których wiosna to najlepsza pora roku … na wszystko”

Dodaj komentarz