Kategorie
Aktualności Blog

Grupa krwi – 10 rzeczy, które powinniście o niej wiedzieć
Nie tylko na nasze ciała wpływa żywność, którą jemy, i styl życia, który prowadzimy. Musimy również wziąć pod uwagę naszą grupę krwi. Tak przyjaciele, dobrze słyszeliście. Istnieją cztery grupy krwii 0, AB, A i B. Każda z nich ma swój własny zestaw cech, które mają związek z utratą wagi, niektórymi chorobami, a nawet naszym temperamentem. Znajomość swojej grupy krwi jest niezbędna do tego, jaką dietę zaczniesz, aby osiągnąć optymalny stan zdrowia swojego organizmu. Grupa krwi bez tajemnic.

Oto 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o swojej grupie krwi.

1.Twoja grupa krwi i dieta

Niektóre pokarmy zawierają rośliny strączkowe, które zawierają białko węglowodanowe zwane lektyną. Wykazano, że lektyna powoduje stan zapalny w organizmie, ale niektóre grupy krwi reagują na nią bardzo silnie. Przykładami tego, co może się stać, to zmęczenie, utrata trawienia i znaczny przyrost masy ciała. W naszym organizmie zachodzą ciągłe reakcje chemiczne i zależnie od nich może to wpływać na nasze trawienie i wagę. Wypróbuj niektóre z sugerowanych potraw według grupy krwi. Grupa 0 najlepiej radzi sobie z pokarmami wysokobiałkowymi, takimi jak mięso i ryby. W przypadku grupy A spróbuj diety zawierającej bardzo mało lub prawie wcale mięsa i postaw więcej na warzywa. W przypadku grupy krwi B zalecane jest czerwone mięso i należy unikać kurczaka, natomiast w przypadku grupy AB owoce morza i chude mięso są dobre.
2.Grupa krwi a choroby

Każda grupa krwi różni się sposobem tworzenia antygenów na powierzchni czerwonych krwinek. Ta różnica pokazuje zdolność każdej grupy do zwalczania pewnych chorób i podatności na złe warunki i infekcje. Znając swoją grupę krwi, możesz się wcześniej przygotować i uniknąć miejsc i sytuacji, które mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu.

3.Grupy krwi i indywidualność

Czy wiesz, że Twoja osobowość ma coś wspólnego z grupą krwi? Możesz być zaskoczony tym faktem. „To prawda, ponieważ nasza osobowość ma wiele wspólnego z genetyką i tym, jak zostaliśmy wychowani” – mówią eksperci ds. Zdrowia. A grupa krwi może określać naszą indywidualność. Jako przykład możemy podać osoby z grupą krwi 0. Są bardziej kreatywni, towarzyscy i pewni siebie. Grupa A jest spokojna, bardzo artystyczna i można im zaufać. Grupa B to bardzo zdecydowane, silne i niezależne osoby. Osoby z grupy AB są pewne siebie, ale też nieśmiałe, odpowiedzialne i uwielbiają opiekować się innymi.
4.Grupa krwi i szanse zajścia w ciążę

Istnieją udokumentowane dowody na to, że kobiety z określoną grupą krwi mają większe szanse zajścia w ciążę niż inne. Ustalono, że kobiety z grupą AB produkują mniej hormonu, który pomaga w ciąży.

5.Grupa krwi i poziom stresu

Czy wiesz, że w zależności od grupy krwi możesz mieć mniejszą lub większą tolerancję na stres? W rzeczywistości jest to naukowo udowodnione. Na przykład osoby z grupy A generują więcej hormonu stresu znanego jako kortyzol, gdy znajdują się w stresującej sytuacji. Łatwo ich wyprowadzić z równowagi, szybciej wpadają w gniew i mają duże problemy ze snem.
Osoby z grupą krwi 0 w krótkotrwałych sytuacjach stresowych dobrze sobie radzą natomiast gdy są dłużej narażeni na stres tracą wysoką skuteczność i wybuchają złością. Posiadacze grupy krwi B najlepiej radzą sobie ze stresem ponieważ mają największe możliwości przystosowawcze, czyli są bardziej elastyczni. Grupę B określamy jako kompromis pomiędzy skrajnościami z grupy A i 0.
Natomiast osoby z grupą krwi AB są mieszanką wszystkich pozostałych grup. Poziom hormonów stresu przypomina profil grupa krwi 0.

6.Twoje antygeny krwi są wszędzie

Twoje antygeny krwi są wszędzie, nie tylko w układzie krążenia. W rzeczywistości rozprzestrzeniają się z przewodu pokarmowego – od ust do okrężnicy, przez przewody nosowe i do płuc. Ponieważ antygeny krwi są ściśle związane z grupą krwi, ukazuje nam to, jak reagujemy na pokarm i może wpływać na nas inaczej w zależności od tego, na co każdy z nich jest podatny. Przykłady obejmują zmęczenie, bóle głowy i problemy trawienne.
7.Otyłość brzuszna i grupa krwi

Niektórzy ludzie nie muszą się martwić o duży brzuch, ponieważ ich grupa krwi gwarantuje, że nie będzie to dla nich problemem. Jeśli weźmiemy na przykład grupę A, łatwo przyswajają węglowodany w organizmie, więc nie ma się czym martwić. Nie dotyczy to jednak osób z grupy 0, u których węglowodany rozkładają się znacznie wolniej.

8.Małżeństwo, grupa krwi i konflikt serologiczny

Ważne jest, aby znać swoją grupę krwi przed ślubem, ponieważ niektórych z nich nie można mieszać, zwłaszcza jeśli zdecydowałeś się mieć dzieci. Ponieważ antygen Rh+ jest dominujący, ostrożne powinny być kobiety z ujemnym Rh. Jeżeli partner ma dodatni antygen (Rh+), najprawdopodobniej ich dziecko odziedziczy również dodatni po ojcu. Wtedy dochodzi do konfliktu serologicznego, czyli organizm mamy postrzega jej dziecko jako coś obcego i atakuje je przeciwciałami. Na szczęście, z konfliktem serologicznym medycyna radzi sobie świetnie.
9.Ćwiczenia według grupy krwi

W Internecie jest wiele źródeł oferujących diety i programy fitness według grupy krwi. Osoby z grupą krwi 0 najlepsze korzyści czerpią z energicznego wysiłku obciążającego układ sercowo-naczyniowy i układ mięśniowo-szkieletowy. Dla osób z grupą krwi A najlepsze ćwiczenia to np. joga lub chodzenie. Natomiast osoby z grupą krwi B i AB najlepiej reagują na ćwiczenia z zachowaniem równowagi między umiarkowaną aktywnością aerobową a ćwiczeniami redukującymi stres.

10.Ważne w nagłych wypadkach

Zawsze powinieneś mieć informacje o swoim imieniu i nazwisku, numerze telefonu lekarza i grupie krwi. Powodem tego jest to, że w razie wypadku lub poważnych obrażeń szpitale muszą mieć te informacje, jeśli wymagana jest transfuzja krwi. Niektórych grup krwi nie można mieszać, ponieważ są niezgodne. Dzięki takim informacjom szpitale mogą szybko zareagować, a nawet uratować życie w trudnych sytuacjach.

Zapraszam na mój kanał z ciekawostkami na YouTube : Złota7

Oraz na kanał z bajkami i śpiewankami dla dzieci: JustBaby Nursery Rhymes
Dodaj komentarz