Kategorie
Aktualności Blog

Aktywność seksualna – 10 powodów, aby uprawiać więcej seksu
Nauka wyraźnie ustaliła bezpośredni związek między dobrym zdrowiem a aktywnością seksualną. Kiedy jesteśmy zestresowani, wyczerpani lub spięci, seks jest ostatnią rzeczą, o której możemy pomyśleć. Okazuje się jednak, że seks ma zdolność nie tylko wydobycia nas z takich stanów, ale także dania nam więcej niż myślimy. Sprawdź dlaczego aktywność seksualna jest tak ważna.

Oto 10 powodów, dla których warto poświęcić więcej czasu z ukochaną osobą na seks.

1. Działa przeciwbólowo

Orgazm to silny środek przeciwbólowy. Oksytocyna uwalniana w połączeniu z endorfinami jest na przykład wrogiem bólów głowy. Według badań przeprowadzonych przez profesor Beverly Whipple z Rutgers University w Stanach Zjednoczonych, kiedy kobiety mają orgazm, ich próg tolerancji bólu wzrasta o 74,6%.

2. Aktywność seksualna zmniejsza ryzyko raka prostaty

Udowodniono klinicznie, że częstotliwość wytrysku u mężczyzn zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty.
3. Leczy stres i depresję

Hormon oksytocyny jest uwalniany w naszym ciele za każdym razem, gdy uprawiamy seks. Dzięki ich sekrecji uwalniane są endorfiny, zwane też „hormonami szczęścia”. Według badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym Public Library, testy na samcach myszy wykazały, że te, które były aktywne seksualnie, wykazywały znacznie mniejszy niepokój niż inne, które były pozbawione tego rodzaju. Ponadto seks zwiększa poziom dopaminy, co podnosi naszą pewność siebie.

4. Naturalny antyalergen

Uprawianie miłości może również wyleczyć wydzielinę z nosa. Seks jest naturalną antyhistaminą. Może pomóc w astmie i alergiach wiosennych.
5. Chroni przed trądzikiem

Delikatny i relaksujący seks zmniejszy ryzyko wystąpienia zapalenia skóry i trądziku. Pocenie oczyszcza pory i rozświetla skórę.

6. Aktywność seksualna zwiększa pewność siebie

To jeden z 237 powodów, dla których ludzie uprawiają seks, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez University of Texas. Wielu respondentów twierdzi, że często uprawia seks nie dlatego, że tego potrzebuje, ale dlatego, że chce unieść się we własnych oczach.

7. Zastępuje sport

Kochanie się to świetny sposób na utrzymanie ciała w dobrej formie. Stwierdzono, że seks trzy razy w tygodniu przez 15 minut spala około 7500 kalorii rocznie. Wynika to z częstości akcji serca, która wzrasta wprost proporcjonalnie do oddychania, co z kolei zwiększa dotlenienie komórek, a co za tym idzie zużycie kalorii.
8. Aktywność seksualna odmładza i upiększa

Szkocki naukowiec David Weeks, neuropsycholog z Royal Edinburgh Hospital, mówi, że seks trzy razy w tygodniu przez trzy miesiące może odmłodzić cię o 10 lat. Według niego uwalnianie hormonu wzrostu podczas seksu pomaga zachować sprężysty i promienny wygląd skóry. Regularny seks, jak zauważa Weeks, stymuluje krążenie krwi, co również pomaga zachować zdrową skórę. Ponadto, podkreśla, seks spala tłuszcz i uwalnia inne substancje chemiczne, które wzmacniają układ odpornościowy.

9. Zmniejsza ryzyko zawału serca u mężczyzn

Można to potraktować dosłownie. Udowodniono, że uprawianie seksu dwa lub więcej razy w tygodniu zmniejsza o połowę ryzyko zawału serca u mężczyzn. Seks pomaga spalić kalorie, co z kolei korzystnie wpływa na pracę serca. Naukowcy z Instytutu Badawczego Nowej Anglii badali wpływ seksu na serce. Badanie wykazało, że mężczyźni, którzy prowadzą aktywne życie seksualne, są o 45% mniej podatni na choroby układu krążenia.
10. Buduje zaufanie i intymność

Jak już stało się jasne, seks zwiększa poziom oksytocyny – hormonu, który oprócz zmniejszania bólu jest „odpowiedzialny” za uczucie szczęścia i miłości. Seks wzmacnia związek, pomaga jednoczyć się i budować wzajemne zaufanie między dwojgiem partnerów.

Teraz już wiesz do czego może doprowadzić brak seksu, więc przeczytaj ksiazki o seksie i do roboty 🙂

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: śmieszne filmiki
Dodaj komentarz