Kategorie
Aktualności Blog

Jak dobrze rozpocząć dzień – 7 sprawdzonych sposobów na dzień dobry
Rozlega się dzwonek budzika. Powoli otwierasz oczy, przed tobą nowy dzień. Dzień niezbadanego potencjału i możliwości. Jak możesz zwiększyć prawdopodobieństwo, że stanie się pozytywnym i dobrym dniem? Dzisiaj chciałbym po prostu podzielić się siedmioma nawykami, które stosowałem, aby moje poranki i całe dni były lepsze. Co warto zrobić na dzień dobry.

Miej przypomnienie na stoliku nocnym.

Jak zaczniesz swoje pierwsze chwile i minuty dnia?

Dobrym sposobem na ” dzień dobry „ jest posiadanie notatki, przypomnienia na stoliku nocnym, która będzie jedną z pierwszych rzeczy, jaką zobaczysz po przebudzeniu.
Kilka sugestii, co zapisać w notatce:

Ciesz się każda chwilą. – Przeczytaj ją i staraj się o tym pamiętać w ciągu dnia.
Jedzenie, moja praca, pogoda, ludzie i małe wydarzenia dnia nie stają się codziennością, ale czymś, z czego czuję się szczęśliwy. Małe rzeczy lub coś, co może być czymś oczywistym, staje się teraz czymś, co często zatrzymuje mnie na chwilę lub dwie, aby przyjrzeć się i docenić.

Twoje 3 najważniejsze priorytety w życiu. – Aby utrzymać swoją uwagę we właściwym miejscu, konieczne jest codzienne przypominanie sobie o tym, co jest naprawdę najważniejsze.

Więc co jest dla Ciebie najważniejsze w tym roku? Projekt w pracy? Twoja rodzina? Poprawić swoje życie towarzyskie? Twój blog, fotografia, piłka nożna czy dług?
Pomyśl o tym i zredukuj to, co jest ważne w Twoim życiu, do 3 najważniejszych priorytetów.

Powiedz jeden szczery komplement.

Powiedzenie jednego szczerego komplementu swojemu partnerowi, członkowi rodziny, przyjacielowi lub współpracownikowi podczas poranka może nie tylko polepszyć jego dzień, ale także sprawić, że Twój będzie jaśniejszy i szczęśliwszy.
Dowiedz się więc, co możesz docenić. Następnie powiedz mu o tym.

Jeśli możesz, zrób coś, co może być nieco nieoczekiwane i coś, czego osoba nie słyszała sto razy wcześniej.

Na przykład komplement dotyczący jej wspaniałego gustu muzycznego lub jego cudownego stosunku do zwierząt może być bardziej doceniony i potężniejszy niż komplement dotyczący wyglądu i innych bardziej powierzchownych rzeczy.

Pozytywne przyjmowanie informacji podczas śniadania.

Zamiast oglądać wiadomości i mieć negatywny i być może przygnębiający początek dnia, zrób coś, co Cię zainspiruje. Przeczytaj jeden lub kilka nowych postów z pozytywnych, zabawnych i podnoszących na duchu blogów lub witryn internetowych. Przeczytaj rozdział z książki, która Cię inspiruje (lub kilka cytatów, które Cię motywują). Lub po prostu pogadaj z ludźmi przy kuchennym stole.

Rozpocznij dzień roboczy od najważniejszego zadania dnia.

Jeśli to zrobisz, reszta dnia będzie lżejsza i łatwiejsza. Poczujesz się lepiej i pewniej, gdy przejdziesz do innych zadań.

Jeśli masz problem z rozpoczęciem najważniejszego zadania, po prostu umów się ze sobą i popracuj nad nim przez 3 minuty. Jeśli nie będzie szło, możesz przestać, spróbować czegoś innego.

Ale możesz nie chcieć, kiedy już zaczniesz. Rozpoczęcie pracy jest najczęściej najtrudniejszą częścią. Ułatw sobie życie.

Zwolnij.

Kiedy pracuje trochę wolniej, łatwiej jest się w pełni skupić, zmniejszyć stres i najczęściej wykonuję lepszą robotę za pierwszym razem.

Pracuję z większą klarownością i nie blokuję się nagle w jednym punkcie.

Może się wydawać, że nie robię wystarczająco dużo, ale pod koniec dnia zwykle wykonuję więcej pracy, niż gdybym starał się utrzymać dużą intensywność przez cały dzień.

Częściowo dlatego, że niższy poziom stresu utrzymuje mój umysł w świeżości i energii nawet przez kilka ostatnich popołudniowych godzin dnia pracy.

Spróbuj trochę wolniej. Zobacz, jak to działa na Ciebie.

Ćwicz na dzień dobry

Często wspominane i nie bez powodu. Ćwiczenia mają wiele pozytywnych zalet.

Trenuję kilka razy w tygodniu i dzięki temu zwiększam energię, zmniejszają się wewnętrzne wątpliwości i napięcia, czuję się bardziej zdecydowany, a umysł staje się bardziej optymistyczny.

A to wszystko sprawia, że ​​reszta dnia jest lżejsza.

Gorąco polecam wykonanie porannych ćwiczeń. Jeśli nie możesz chodzić na siłownię lub ćwiczyć w domu, możesz iść pieszo lub na rowerze do pracy lub szkoły.

Postępuj właściwie.

To zwiększa Twoją samoocenę. Dodaje ci pewności i sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwsza.

Więc rób to, co uważasz za słuszne.

Kilka przykładów, które mogą przemówić do Ciebie:

Wykonaj przypadkowy akt dobroci. Przytrzymaj drzwi lub wskaż drogę komuś, kto wydaje się zagubiony. Pomóż komuś praktycznie lub po prostu słuchając.

Małymi krokami buduj siebie i swój pozytywny nastrój. Zacznij budować wewnętrzną spiralę pozytywności i dobrych uczuć. A potem podejmij dalsze wyzwania, idź w stronę tego, co wiesz, że naprawdę chcesz i wiesz, że są to właściwe rzeczy dla ciebie w twoim życiu.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz