Kategorie
Blog

Życie idealne nie istnieje, ale czy życie musi być idealne?
Kiedy napełniamy nasze serca wdzięcznością, zdajemy sobie sprawę, ile mamy. Kiedy koncentrujesz się na tym, co masz, nie tracisz czasu na myślenie o tym, czego nie masz. Czy posiadanie różnych przedmiotów daje życie idealne?

Życie idealne

Ciągłe skupianie się na chęci gromadzenia dóbr materialnych nigdy nie może przynieść prawdziwego szczęścia. Zewnętrznie osoba może wydawać się mieć wszystko, ale czuć się pusta w środku i odwrotnie. Należy pamiętać, że niczyje życie nie jest idealne, bez względu na to, co nam się wydaje. Każdy idzie własną drogą, podobnie jak każda książka ma swoje własne historie.

Otoczenie a życie idealne

Kiedy byłem młodszy, szczerze czułem, że wszyscy wydają się mieć idealne życie. Sprowadza się to do sposobu, w jaki mamy prezentować się w społeczeństwie. Gdy dorastasz, zdajesz sobie sprawę, że są takie momenty w których wszyscy mamy pod górkę i nie da się wszystkiego przewidzieć czy zaplanować w idealny sposób. Ważna jest radość życia, bo gdyby każda chwila była przewidywalna, straciłaby ekscytację i przygodę. Uwielbiam się uśmiechać, ale wiem też, jak łatwo jest się za nim ukryć i jak łatwo jest wyglądać na szczęśliwego w trudnych chwilach. Dlatego naprawdę nie wolno nam oceniać rzeczy powierzchownie. W pewnym sensie presja otoczenia które przedstawia życie idealne, nie jest autentyczna i prawdziwa dla samych nas.
Radość

Porównanie jest złodziejem radości, ponieważ może wywołać poczucie nieadekwatności i obniżyć poczucie własnej wartości. Z drugiej strony można to wykorzystać do zmotywowania się, jeśli chcesz, ale ważne jest, jakie mamy tego intencje. To, co postrzegamy jako sukces i szczęście, może się bardzo różnić od siebie. Jednak naprawdę uważam, że relacje, które mamy z sobą i osobami wokół nas, mają w naszym życiu wiele celów. Każda osoba ma tak wiele warstw. Nic doskonałego nie zależy od wyglądu rzeczy. Nie z materiałami, podróżami, ubraniami, makijażem czy karierą. Nikt nie jest idealny. Długotrwałe szczęście w życiu sprowadza się do tego, jak czujemy się w środku.

Dlatego warto żyć i cieszyć się chwilą a nie dążyć do czegoś nierealnego, lub tego co już dawno mamy!

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun
Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz