Kategorie
Blog

Jak schudnąć z brzucha i zdrowo pozbyć się tłuszczu
Wszyscy mamy trochę tłuszczu na brzuchach, ale jeśli nadmiar tłuszczu w górnej części brzucha wydaje się nadal utrzymywać pomimo twoich najlepszych wysiłków, istnieją sposoby, aby się go pozbyć. Jeśli jesteście gotowi, aby na dobre pozbyć się brzucha, oto najzdrowsze sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej, spalanie tłuszczu i poczucie zdrowia! Jak schudnąć z brzucha?

Więc co powoduje że odkłada nam się tłuszcz w górnej części brzucha?

Jest wiele czynników, które mogą powodować gromadzenie się tłuszczu w górnej części brzucha, ale większość z nich sprowadza się do spożywania zbyt dużej ilości kalorii, niż potrzebuje nasz organizm. Inne czynniki mogą obejmować:

hormony
wiek
klimakterium
brak snu
genetyka
stres
Choć celowanie w określone obszary naszego ciała w celu utraty tłuszczu byłoby przyjemne, w rzeczywistości jest to po prostu niemożliwe. Możesz wykonywać ruchy i ćwiczenia wzmacniające określone mięśnie ciała, ale jeśli zastosujesz zdrowe nawyki, utrata tkanki tłuszczowej nastąpi w całym ciele.

Czy można szybko stracić tłuszcz z górnej części brzucha?

Cierpliwość to podstawa! Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że posiadanie tkanki tłuszczowej jest normalne i zdrowe. Mamy tendencję do doskonalenia obszarów, które chcemy poprawić, ale czasami nasz organizm i genetyka sprawiają, że jest to trochę trudniejsze.
Szybkość nigdy nie jest lepsza, jeśli chodzi o utratę wagi. Zamiast tego podejmij wyzwanie i poczuj dumę ze zdrowych zmian, które wprowadzasz na przestrzeni czasu.

Zmiany diety w celu zmniejszenia ilości tłuszczu

Nasze ogólne zdrowie zależy od pożywienia, które dostarczamy do naszych ciał. Kalorie i składniki odżywcze pomagają naszemu organizmowi funkcjonować i mogą określić, ile tłuszczu w organizmie nosimy.

Oto kilka zmian w diecie, które możesz dodać do swojej rutyny, aby pomóc pozbyć się tłuszczu z górnej części brzucha i ogólnie całego z ciała.
Jak schudnąć z brzucha ? Zmniejsz kalorie

Spożywanie zbyt dużo kalorii powoduje, że twoje ciało gromadzi je w postaci tłuszczu. Na przykład 1 kilogram masy ciała to około 7000 kalorii. Dlatego 7000 mniej kalorii pomoże Ci stracić ten około 1 kg masy ciała.

Podziel te 7000 kalorii na cały tydzień, eliminując około 500 kalorii każdego dnia z typowej diety. Pomogłoby to stracić około 0,5 do 1 kilograma tygodniowo, co jest bezpieczną ilością utraty wagi.
Liczenie kalorii jest denerwujące i może być problematyczne. Jeśli więc nie liczysz kalorii, możesz je łatwo odciąć, jedząc więcej owoców a przede wszystkim warzyw, dzięki temu poczujecie się bardzie syci, jak również dostarczycie odpowiednią ilość błonnika.

Jedz więcej błonnika

Pokarmy bogate w błonnik mogą być bardziej sycące niż pokarmy o niskiej zawartości błonnika, a ponadto zwykle zawierają mniej kalorii, co może pomóc w utracie wagi, ponieważ najecie się mniejszą ilością.

Jedno z badań wykazało, że suplementacja błonnikiem zmniejszyła masę ciała uczestników, BMI i zmniejszyła częstotliwość jedzenia.

Mężczyźni poniżej 50 roku życia powinni starać się jeść około 38 gramów błonnika dziennie, podczas gdy kobiety poniżej 50 roku życia powinny starać się o 25 gramów dziennie.

Dodawaj błonnik do swojej codziennej diety powoli. Nie przesadź jednak ponieważ zbyt duża ilość, może powodować problemy żołądkowe .

Unikaj białej skrobi i słodkich napojów

Napoje bezalkoholowe, biały chleb i inne produkty z rafinowanego cukru i węglowodanów nie pomagają Ci w utracie tłuszczu.

Produkty te są uważane za „węglowodany proste”, które szybko się trawią, i powodując gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi. Po takim posiłku bardzo szybko poczujesz ponownie głód.

Nie oznacza to, że nie możesz jeść chleba, makaronu ani innych produktów zbożowych.. Jeśli masz ochotę na miskę makaronu, poszukaj produktów pełnoziarnistych. Zawierają więcej błonnika, dzięki czemu dłużej będziesz pełniejszy.

Pij więcej wody

Niedoceniana część utraty wagi. 60 procent naszych ciał składa się z wody. Chociaż spożycie może się różnić w zależności od osoby, musisz pić H20 ze względu na ogólny stan zdrowia.

Według badań mężczyźni w wieku powyżej 19 lat na ogół potrzebują około 8 -13 szklanek wody dziennie. Kobiety natomiast około 6-9 filiżanek dziennie.

W jednym z badań z 2013 roku stwierdzono, że woda pitna ma działanie „termogeniczne”, które zwiększa tempo metabolizmu (czyli tempo, w jakim organizm spala kalorie).

Kiedy pracujesz nad utratą tkanki tłuszczowej, dieta i ćwiczenia idą w parze. Wraz ze zmianami w diecie wykonanie następujących ruchów i ćwiczeń może pomóc wzmocnić rdzeń i ujędrnić talię.

Cardio

Spraw, aby serce biło szybciej, dzięki ćwiczeniom, takim jak jogging, HIIT, spacery, a nawet aktywna zabawa z dziećmi lub psem. Włączenie aktywności fizycznej do swojego dnia pomoże Ci schudnąć i zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia i cukrzycy.

Zmiana stylu życia w celu utraty tłuszczu z górnej części brzucha

Kalorie i ćwiczenia to ogromna część utraty wagi, ale inne zmiany stylu życia mogą być dodatkowymi sposobami na osiągnięcie twoich celów.

Jak schudnąć z brzucha? Ogranicz stres

Jeśli ciężko pracowałaś nad utratą tłuszczu, ale nie widać efektów, zastanów się, jaki jest twój poziom stresu. Stres może być powodem, dla którego utrzymuje się ten nieznośny tłuszcz.

Mechanizmy radzenia sobie, takie jak joga, głębokie i oddychanie, mogą pomóc zmniejszyć stres, który odczuwasz.

Jedno z badań wykazało, że osoby, które uczestniczyły w 8-tygodniowym programie zarządzania stresem, miały znaczny spadek BMI w porównaniu z osobami, które nie brały w nim udziału.

Jak schudnąć z brzucha – Przestań palić

Nałóg, który może wpływać nie tylko na wagę, palenie może powodować raka, choroby serca, choroby płuc i powodować problemy z oddychaniem.

Zrozumiałe jest, że zachcianki mogą pojawić się na wczesnych etapach rzucania palenia, ale kiedy przekroczysz ten trudny etap, łatwiej będzie Ci oddychać i być bardziej aktywnym.

Skoncentrowanie się na kaloriach, ćwiczeniach i zmianach stylu życia mogą ci pomóc w ogólnej utracie wagi. A co się z tym wiąże utracie dodatkowych złogów tłuszczu na brzuchu.

Niektóre konkretne ruchy mogą pomóc wzmocnić mięśnie i rdzeń brzucha, ale „leczenie punktowe” i stosowanie w tym celu „ ćwiczeń na brzuch „ czy też sam spalacz tłuszczu to naprawdę mit, jeśli chodzi o utratę tkanki tłuszczowej.

Modna dieta nie jest odpowiedzią na utratę tłuszczu z brzucha, a poświęcanie czasu na dokonywanie zdrowszych wyborów jest ostatecznie najlepszym sposobem na spalenie tłuszczu.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz