Kategorie
Blog

Jak szybko zasnąć w 2 minuty, poznajcie wojskowy sposób na błyskawiczny sen
Czy zdarzyło Ci się kiedyś niespodziewanie, że znalazłeś chwilę czasu na drzemkę? Próbowałeś usadowić się na krześle lub kąciku, w którym się znalazłeś, zamknąłeś oczy i wtedy. . . po prostu siedziałeś tam, senny, ale przytomny. Mimo zmęczenia nie mogłeś zasnąć, a wkrótce minął czas który miałeś na to przeznaczony. Nie tylko nie zdrzemnąłeś się, ale też nie zrobiłeś nic innego; gdybyś nie zamierzał zasnąć, mógłbyś zamiast tego zrobić coś produktywnego! A więc jak szybko zasnąć?

Zasypianie w mgnieniu oka, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz i co się wokół Ciebie dzieje, to niezwykły talent. Jest to po prostu talent, który niektórzy mają, a inni nie, przy czym ta druga grupa jest znacznie liczniejsza niż pierwsza.

Jednak zdolność zasypiania w dwie minuty lub krócej, gdziekolwiek, jest w rzeczywistości umiejętnością jak każda inna, której każdy może się nauczyć. Technika, jak to zrobić, została w rzeczywistości opracowana dla lotników marynarki wojennej podczas II wojny światowej, a dzisiaj udostępnimy ją Wam.
Jak szybko zasnąć w 2 minuty

Kilka lat po drugiej wojnie światowej wojsko amerykańskie zdało sobie sprawę, że ma problem. Ze względu na olbrzymią presję walki powietrznej, wielu jego pilotów gromadziło poziomy stresu tak wyniszczające, że popełniali fatalne w skutkach błędy – przypadkowo zestrzeliwując przyjazne samoloty lub sami stawali się ofiarami rozbijając się podczas wykonywania przelotów.

Aby powstrzymać utratę pilotów i samolotów, wojsko sprowadziło specjalistów w celu zbadania, opracowania i przetestowania naukowej metody nauczania relaksacji.
Ostatecznym celem programu było nauczenie lotników, jak się zrelaksować, by mogli szybciej się uczyć, przyspieszyć czas reakcji, wyostrzyć koncentrację i zmniejszyć strach. Kurs miał również na celu nauczenie lotników bojowych, aby potrafili zasnąć w ciągu dwóch minut o każdej porze dnia i nocy, w każdych warunkach.

Pierwszym z założeń programu była nauka, jak się fizycznie zrelaksować. Drugą, fazą była nauka odprężenia psychicznego. W istocie sen został zdefiniowany jako stan odprężenia fizycznego i psychicznego.

Aby zasnąć na każde skinienie, najpierw pracujesz nad tym pierwszym, a potem drugim.
Jak się fizycznie zrelaksować

W książce Relax and Win, napisaną przez Pana Winter, który opracował ten program dla lotników bojowych, a następnie użył go ze sportowcami po wojnie, podaje dokładne instrukcje, które dał kadetom, by nauczyć ich, jak rozluźniać swoje ciała. Tutaj podaje je nieco skróconą wersję:

„Usiądź wygodnie na krześle i połóż stopy płasko na podłodze. Rozstaw kolana, ręce wiotkie ustaw po wewnętrznej stronie kolan. Teraz zamknij oczy i opuść brodę, aż oprze się na klatce piersiowej.
Oddychaj powoli, głęboko i regularnie. Usuń wszystkie zmarszczki z czoła. Rozluźnij skórę głowy. Po prostu odpuścić. Teraz niech opadnie szczęka. Niech się otworzy. Teraz rozluźnij pozostałe mięśnie twarzy. Uzyskaj wyraz twarzy pstrąga. Rozluźnij nawet język i usta. Po prostu pozwól im odejść. Oddychaj powoli.

Twarz

A teraz przejdźmy do ośmiu mięśni, które kontrolują twoje oczy. Niech zwiotczą się w swoich oczodołach. Nie skupiaj się, po prostu pozwól im wiotczeć. Oddychaj powoli.

Teraz opuść ramiona tak nisko, jak się da. Myślisz, że są nisko, ale pozwól im iść niżej. Czy poczułeś, że mięśnie karku zwiotczały? Kiedy myślisz, że jesteś naprawdę zrelaksowany, pozwól im rozluźnić się jeszcze bardziej.

Klatka piersiowa

Teraz rozluźnij klatkę piersiową. Weź głęboki oddech. Trzymaj go. Zrób wydech i zdmuchnij wszystkie swoje napięcia. Po prostu pozwól swojej piersi zapaść się. Wyobraź sobie, że jesteś wielką, ciężką plamą na krześle. Oddychaj powoli. Kiedy robisz wydech, uwalniaj coraz więcej swoich napięć.

Ramiona

Chodźmy po twoje ramiona. Mów bezpośrednio do mięśni ramion. Najpierw porozmawiaj z prawym bicepsem. Powiedz mu, żeby się zrelaksował, zwiotczał. Zrób to samo z prawym przedramieniem. Twoje ramię powinno być jak martwy ciężar na nodze. Powtórz proces relaksacji lewą ręką. Oddychaj powoli.

Cała górna część ciała została poddana relaksacji i ogarnia Cię ciepłe, przyjemne uczucie. Czujesz się dobrze. Dobre samopoczucie atakuje twoje ciało.

Dolna część ciała

Teraz przejdź do dolnej części ciała. Porozmawiaj z mięśniami prawego uda. Pozwól im powrócić do martwego ciężaru na krześle. Niech mięso zwisa na kościach. Wykonaj tę samą procedurę dla właściwych mięśni łydek. Następnie wszystkie mięśnie prawej kostki i stopy. Powiedz sobie, że twoja prawa noga nie ma żadnych kości. To po prostu zwiotczały, ciężki ciężar na pokładzie. Powtórz ten proces z lewym udem, łydką, kostką i stopą.

Obecnie jesteś fizycznie zrelaksowany lub myślisz, że jesteś. Dla pewności weź trzy głębokie oddechy, a kiedy je wypuścisz, zdmuchnij wszystkie pozostałe napięcia.

Jeśli masz problem z rozluźnieniem któregokolwiek z części ciała, spróbuj najpierw je napiąć, a następnie puścić.

Postępując zgodnie z powyższym protokołem, możesz osiągnąć dobry ogólny poziom relaksu. Program nauczyła kadetów kultywować ten stan w każdej sytuacji napiętej presją, ponieważ rozluźniły ich, zwiększył koncentrację i pozwolił podejmować lepsze decyzje.

Z tego fizycznie spokojnego stanu Winter nauczył kadetów, jak poprzez całkowite odprężenie psychiczne, zapaść w spokojny sen.

Jak odprężyć się psychicznie

Winter twierdzi, że gdy już się rozluźnisz się fizycznie, jeśli „uwolnisz umysł od jakichkolwiek aktywnych myśli na zaledwie dziesięć sekund, zaśniesz”. Kluczem do szybkiego zasypiania jest więc zatrzymanie ciągu myśli, który zwykle toczy się przez głowę. Musisz przestać rozmyślać o żalach, zmartwieniach i problemach dnia.

Badania przeprowadzone przez umieszczenie elektrod na ciałach kadetów wykazały, że nawet gdy myślisz po prostu o wykonaniu jakiejś czynności, mięśnie biorące udział w tej czynności faktycznie się kurczą. Współczesne badania w rzeczywistości potwierdziły tę obserwację, pokazując, że zwykłe wyobrażenie sobie ćwiczeń aktywuje te same części mózgu, które wchodzą do sieci, gdy jesteś fizycznie w ruchu, i faktycznie wzmacnia mięśnie, które sobie wyobrażasz. Chociaż używanie umysłu do „siedzenia i bycia w formie” może przynieść pewne korzyści, myślenie o aktywności podczas próby zaśnięcia może wywołać napięcie mięśniowe i zahamować jego wystąpienie.

Tak więc, kiedy chcesz zasnąć, po prostu musisz wypełnić swoją głowę najstabilniejszymi, najspokojniejszymi kontemplacjami. Metoda sugeruje użycie trzech sposobów, nie musisz używać wszystkich trzech; po prostu wybierz jeden, a jeśli nie zadziała, spróbuj następnej.

3 metody jak szybko zasnąć

W pierwszej musisz wyobrażać sobie, że jest ciepły wiosenny dzień i leżysz na materacu pośrodku bardzo spokojnego jeziora. Patrzysz na błękitne niebo z leniwymi, unoszącymi się chmurami. Nie pozwól, aby jakakolwiek inna myśl wkradła się do środka. Skoncentruj się po prostu na tym obrazie i nie pozwól, aby obce myśli, w szczególności te z jakimkolwiek ruchem zaprzątały ci głowę Trzymaj to myśl i ciesz się nią przez dziesięć sekund.

W drugiej sennej fantazji wyobraź sobie, że jesteś w dużym, czarnym, aksamitnym hamaku i wszędzie, gdzie spojrzysz, jest czarno. Musisz także przytrzymać ten obraz przez dziesięć sekund.

Trzecią sztuczką jest powiedzenie „nie myśl”. . . nie myśl. . . nie myśl ”itp. Trzymaj to, eliminując inne myśli przez co najmniej dziesięć sekund.”

Wyniki badań

W badaniu kadeci zostali podzieleni na dwie grupy: jedną, która przeszła kurs relaksacyjny, a drugą grupę kontrolną. Ta pierwsza radziła sobie lepiej niż druga w każdej wymagającej psychicznie czynność, dyscypliny musztry i intensywnym fizycznie teście. A po sześciu tygodniach ćwiczeń 96% lotników było w stanie zasnąć w ciągu 2 minut lub mniej – w dowolnym miejscu i czasie. Co więcej, mogli to zrobić nawet wtedy, gdy pili kawę (chociaż kofeina w organizmie utrudnia zasypianie), a nawet wtedy, gdy w tle grały symulowane odgłosy wystrzałów!

Po wojnie Winter nauczał sportowców, których trenował tych samych technik relaksacyjnych, i stał się jednym z najlepszych trenerów sprintu wszech czasów. W pewnym momencie jego biegacze posiadali wszystkie 10 rekordów świata w biegach sprinterskich.

Winter mocno wierzył, że wojenny program relaksacyjny, który pomógł ze stresem bojowym, a który sportowcy następnie używali do radzenia sobie z presją zawodów, był równie przydatny do eliminacji napięć i zmęczenia, z jakimi borykali się cywile w życiu codziennym.

Możesz użyć tej ogólnej metody relaksacji, aby odprężyć się fizycznie, gdy czujesz się zestresowany, a następnie wykonać ćwiczenie relaksacji psychicznej, gdy chcesz szybko zasnąć. Jest to przydatne, gdy masz krótki czas na drzemkę. A może cierpisz na bezsenność, i jest to sposoby na bezsenność którego jeszcze nie przetestowałeś.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz