Kategorie
Aktualności Blog

Bezsenność? Śpij dobrze! Czyli jak? Co na bezsenność?
Każdy człowiek z pewnością niejednokrotnie doświadczył problemów ze snem! Wielu z nas nie dba bowiem o odpowiednią higienę snu i procesu zasypiania. Nawracające kłopoty z zasypianiem, wybudzaniem ze snu lub odczuwanym rano zmęczeniem prawdopodobnie można rozwiązać, stosując się do kilku prostych zasad. Bezsenność można pokonać!

Sen – jak się przygotować?

Nasze wieczorne rytuały bezsprzecznie wpływają na jakość snu! Wieczorem przede wszystkim należy zrezygnować z korzystania z laptopa, tableta, czy telefonu komórkowego. Przed snem nie warto także sięgać po alkohol oraz kawę, czy colę. W tym czasie lepiej wyjść na spacer, a następnie wyciszyć się w ciepłej kąpieli, zjeść lekką kolację lub wypić szklankę ciepłego mleka. Istotny wpływ ma także pora kładzenia się spać, która powinna być stała.

Jakie warunki do snu, by pokonać bezsenność.

Idealna sypialnia jest wywietrzona, chłodna i zaciemniona. W przypadkach, gdy ograniczenie światła i innych bodźców z zewnątrz nie jest możliwe, dobrym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie maseczek do spania. Chętne osoby mogą wypróbować również kojące zapachy, którymi można spryskać poduszkę.
Czy poduszka i materac pomagają zwalczyć bezsenność?

Rzeczy godne uwagi to również poduszki i materac. Prawidłowa postawa podczas snu to klucz do spokojnie przespanej nocy, dlatego należy regularnie sprawdzać stan poduszek. Dobre po zgięciu szybko wracają do poprzedniego kształtu. Konieczne jest także zdjęcie poszewki i dokładnie obejrzenie poduszki. Plamy z potu, rozdarcia, nieprzyjemny zapach to niektóre oznaki, że należy ją wymienić. Ponieważ zbierają one martwe komórki naskórka, pleśń, grzyby i roztocza z biegiem czasu część jej ciężaru można przypisać niepożądanym “organizmom”. Mogą one wywoływać alergie, zakłócać oddychanie i wydzielać zapachy, co niewątpliwie utrudnia dobry sen. Materace tymczasem należy wymieniać co około 8 lat, choć istnieją również trwalsze modele.

Spróbuj, przetestuj, jeśli nie działa udaj się do specjalisty.

Osoby cierpiące na bezsenność, u których wprowadzenie powyższych zmian nie przyniosło poprawy, powinny skonsultować się z lekarzem. Jest to bowiem objaw wielu chorób m.in. nadczynności tarczycy, nadciśnienia tętniczego oraz stresu i depresji.
Śpijcie dobrze, już wiecie jak!W odpowiedzi na “Bezsenność? Śpij dobrze! Czyli jak? Co na bezsenność?”

Ja postanowiłam zadbać o swój kręgosłup ,wieczorkiem wykonuje lekkie ćwiczenia ,wietrzę porządnie sypialnie,nie jem późno kolacji oraz zakupiłam materac piankowy termoelastyczny .Śpię jak suseł a rano wstaję wyspana i nie dokuczają mi już bóle pleców ,materac kupiłam w sklepie ArtMedic Viscotherapy

Dodaj komentarz