Kategorie
Aktualności Blog

Jak nie brać rzeczy do siebie i poprawić samoocenę : 6 pomocnych nawyków
Bardzo częstym problemem, który może obniżyć Twoją samoocenę lub nawarstwiać tak dużo złości, że para może zacząć wydobywać się z twoich uszu, jest branie rzeczy zbyt osobiście. Możesz więc spróbować wyhodować grubszą skórę i pozwolić, by krytyka, negatywne nastawienie lub werbalne ataki po prostu spływały po tobie. Przestań brać rzeczy zbyt osobiście.

Czasem jednak łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Dlatego w artykule chciałbym podzielić się 6 nawykami, które naprawdę działają na mnie – przynajmniej w większości przypadków – i pomagają mi zmniejszyć stres, złość i ból w moim życiu.

Mam nadzieję, że też Ci się przydadzą.

Oddychaj.

Po prostu skup się na oddychaniu przez minutę lub dwie. Skoncentruj się tylko na powietrzu wchodzącym i wychodzącym z nosa. Nic więcej. To proste ćwiczenie pomoże ci nieco uspokoić umysł i ciało. Pomoże ci stworzyć trochę przestrzeni między tobą a tym, co właśnie się wydarzyło, a robiąc to, masz mniejszą szansę na odruchową reakcję i, na przykład, uderzenie werbalnie w drugą osobę. Takie postępowanie ułatwia reagowanie na sytuację w taki sposób, w jaki możesz sobie tego życzyć.
Uzyskaj wyjaśnienie.

Nie wyciągaj pochopnych wniosków na podstawie tego, co właśnie źle zrozumiałaś, i pozwól, by wciągnęło cię to w złość lub użalanie się nad sobą. Zamiast tego zadawaj pytania, jeśli to możliwe, aby nieco wyjaśnić, co druga osoba miała na myśli. I jeśli możesz, wyjaśnij, jak się czujesz, po tym co powiedział. Mamy różne perspektywy i sposoby komunikowania się, a druga osoba może, na przykład, nie zdawać sobie sprawy, że wydało się to nieco szorstkie lub niegrzeczne.

Uświadom sobie, że wszystko nie jest o Tobie.

Bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę myślenia, że ​​krytyka lub słowne ataki, które otrzymujesz, dotyczą Ciebie lub czegoś, co zrobiłaś. Może po prostu, druga osoba ma zły dzień, tydzień lub rok. Albo o tym, jak są obecnie nieszczęśliwi w pracy lub w małżeństwie. W ten sposób wyzwalają stłumione emocje i napięcia na Tobie, po prostu znajdujesz się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Przypomnij sobie o tym, gdy znajdziesz się w sytuacji, w której prawdopodobnie będziesz brać rzeczy do siebie.
Porozmawiaj o tym.

Kiedy zaczniesz wszystko brać do siebie, możesz utknąć w negatywnej spirali zatopienia się i utraty poczucia własnej wartości, która po prostu staje się coraz silniejsza. Wyłam się z tego lub zapobiegnij temu, wypuszczając na światło dzienne to, co się wydarzyło. Porozmawiaj o tym z kimś bliskim i pozwól swojej przyjaciółce podzielić się swoim spojrzeniem na to, co się stało. Może wie coś o tym, jak osoba, która cię werbalnie zaatakowała, przechodzi przez trudny okres. Albo może po prostu wysłuchać i przez to pomóc ci rozwiązać problem.

Zadaj sobie pytanie: czy jest tu coś, co mogłoby mi pomóc?

To może być trudne zadanie. I nie zawsze może to do czegoś prowadzić. Ale prosząc o to, czasami możesz się wzmocnić. Możesz znaleźć co najmniej jeden punkt, aby poprawić to, czego dotyczyła krytyka. Możesz znowu iść do przodu i odzyskać pewność siebie i tego, co możesz zrobić. Zamiast tkwić w bezczynności i powtarzać w kółko to, co się działo w Twojej głowie. To może być szczególnie pomocne, jeśli już po raz piąty lub dziesiąty słyszałaś to samo od ludzi. W takim razie może być coś, nad czym chciałabyś popracować.

Popraw swoją samoocenę.

Odkryłem, że kiedy nauczyłem się poprawiać i utrzymywać poczucie własnej wartości na stałym poziomie, rzeczy nie zachodzą mi pod skórę tak często. Nie traktuję ich tak osobiście i zachowuję do nich zdrowszą perspektywę i dystans. Jednym z prostych sposobów, aby zacząć poprawiać swoją samoocenę już dziś, jest być milszym dla ludzi w swoim życiu.
Możesz:

Pomóż im praktycznie w jakiś sposób.
Słuchaj, kiedy potrzebują pomocy przyjaciela, aby znaleźć lepszą perspektywę.
Daj prawdziwy komplement.
Zachęcaj, gdy większość ich świata może zniechęcać.
Sposób, w jaki traktujesz innych ludzi, jest taki, jak oni najczęściej będą traktować Ciebie również na dłuższą metę.

A co ważniejsze dla poczucia własnej wartości, kiedy jesteś miła dla innych, wtedy też traktujesz siebie i myślisz o sobie w milszy sposób. I powtórzże raz jeszcze przestań brać rzeczy zbyt osobiście.

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz