Kategorie
Blog Ciąża i Macierzyństwo

Mdłości w ciąży, 10 wskazówek jak przetrwać pierwszy trymestr ciąży?
Gdy pierwsze objawy ciąży dają Ci w kość takie jak mdłości w ciąży, zawroty głowy, nerwica żołądka, zaparcia w ciąży czy też wzdęcia w ciąży, warto znać sposoby jak przetrwać pierwszy trymestr ciąży i związane z nim niedogodności.

Gratulacje! Jesteś w ciąży! Niezależnie od tego, czy próbujesz od lat, czy zaszłaś w ciążę za pierwszym podejściem, objawy ciąży a następnie przekonanie się, że wynik testu ciążowego jest dodatni, to chwila, której żadna mama nie zapomni. Myślę, że każda kobieta pamięta dokładny scenariusz wydarzeń towarzyszących temu wyjątkowemu dniu.

Cóż, prawda jest taka, że ​​dla niektórych kobiet pierwszy trymestr może być bolesny. Prawdę mówiąc, pierwszy trymestr jest najgorszym z nich wszystkich.
Poranne nudności, zmęczenie. Twoje ciało próbuje przyzwyczaić się do tego, że rośnie w Tobie nowe życie. Nie wspominając o tym, że większość poronień występuje w ciągu pierwszych 13 tygodni ciąży. Z tego powodu wiele kobiet opóźnia powiadomienie rodziny, aż do osiągnięcia drugiego trymestru.

Więc, czujesz się źle, jesteś przygnębiona i nie możesz nikomu o tym powiedzieć! W rzeczywistości depresja i myśli o beznadziejności / samotności są najbardziej powszechne w pierwszym trymestrze.
Dobrze, że jest tam światło i koniec tunelu. Większość kobiet jak i kalendarz ciąży zgłasza, że ​​po wejściu w drugi trymestr (lub krótko po nim) poranne mdłości znacznie słabną, masz trochę więcej energii i ogólnie po prostu czujesz się lepiej ze swoją ciążą.

Mając to na uwadze, oto kilka wskazówek dotyczących pierwszego trymestru w przypadkowej kolejności, które pomogą Ci przetrwać ten nieznośny okres!

Mdłości w ciąży, poranne zespoły chorobowe

Istnieją małe elastyczne bransoletki / opaski Sea-Band, które wywierają ciągły nacisk na punkty akupresury znajdujące się po wewnętrznej stronie nadgarstków. Prawidłowo założone opaski niwelują uczucie nudności.
Waciki nasączone alkoholem

To jest „sztuczka pielęgniarska”. Nie wiadomo dlaczego to działa, ale po prostu działa. Miej przy sobie kilka wacików nasączonych alkoholem np. w szczelnie zamkniętym pojemniczku. Za każdym razem, gdy czujesz nadchodzącą falę nudności, weź jeden wacik i głęboki wdech. Pamiętaj wdech nie sączenie! Alkohol w ciąży przyjmowany doustnie szkodzi!

Stwórz dziennik ciąży, spisuj każde trymestry ciąży

Dziennik, który możesz pisać w każdym tygodniu lub dniu, aby udokumentować swoją ciążę, to świetny sposób na zabicie czasu. Kiedy czujesz się tak marnie w pierwszym trymestrze, masz coś fajnego do zrobienia!
Krakersy … zanim wstaniesz z łóżka

Zjedz kilka, zanim jeszcze podniesiesz głowę z poduszki. Czasami wystarczy poruszyć się, wstać z łóżka rano, aby wywołać nudności, a wrzucenie czegoś na żołądek może pomóc zwalczyć uczucie mdłości. Trzymaj też w torebce na później w ciągu dnia.

Białko a mdłości w ciąży

Spożywanie małych, częstych posiłków wysokobiałkowych może pomóc w powstrzymaniu mdłości w ciąży. Wiadomo, że witamina B6 może pomóc zmniejszyć objawy nudności i wymiotów podczas ciąży. Dlatego spożywanie pokarmów zawierających ten składnik (takich jak kurczak, indyk, orzechy, ciecierzyca, rośliny strączkowe) może pomóc uspokoić żołądek.
W rzeczywistości skupienie się na odżywianiu podczas ciąży, może naprawdę pomóc w zatrzymaniu objawów, takich jak nudności i zmęczenie.

Zrób kilka fotek

To zabawne zajęcie, które odwróci uwagę od smutków w pierwszym trymestrze. Rób zdjęcia brzucha tydzień po tygodniu, a jedną z najfajniejszych rzeczy jest porównanie początku i zakończenia.

Ćwiczenia też pomagają na mdłości w ciąży

Utrzymanie regularnej rutyny ćwiczeń podczas ciąży jest to nie tylko pomocne w walce ze zmęczeniem, ale może również pomóc w szybkim rozpoczęciu poranka i pomoże ci mieć energię przez cały dzień. Wiele kobiet twierdzi, że ćwiczenia fizyczne mogą również pomóc złagodzić nudności. Spokojnie, 30 minut dziennie (3-5 dni w tygodniu) to wszystko, czego potrzebujesz, aby czerpać korzyści. Spacery, joga, pilates lub pływanie to świetne przykłady.

Przyjmowanie witamin

Witaminy prenatalne są niezwykle ważne w czasie ciąży, trudno jest jednak połknąć pigułkę dla konia, gdy jesteś na skraju wymiotów. Wiele kobiet uważa, że ​​przyjmowanie witamin dla kobiet w ciąży lub czasami zmiana marki pomaga zwalczyć poranne mdłości.

Cokolwiek imbirowego

Korzeń imbiru zawiera kilka substancji chemicznych (gingerol i shogaol), które pomagają złagodzić rozstrój żołądka. Imbir działa poprzez rozluźnienie przewodu pokarmowego i służy jako środek przeciwzapalny, aby dobrze się zregenerować.

W ciąży czy nie, imbir pomoże Ci poczuć się lepiej, jeśli masz problemy z brzuszkiem! Istnieje wiele różnych sposobów spożywania tej potężnej przyprawy.

Cytryny lub lemoniada

Podobno ssanie cytryny lub popijanie lemoniady może złagodzić mdłości. To cierpkość cytryny teoretycznie łagodzi objawy. Cytryna jest również uważana za środek przeciwzapalny w jelitach. Jeśli nie jesteś cytrynową dziewczyną, lemoniada też się sprawdzi.

Przejście przez pierwszy trymestr może być trudne! Miejmy nadzieję, że niektóre (lub wszystkie) z tych sztuczek mogą Ci pomóc.

Jeszcze jeden wspaniały sposób radzenia sobie z tym wszystkim? Odwrócenie uwagi i solidarność w postaci społeczności internetowych, takich jak blogi i media społecznościowe! Połącz się z innymi przyszłymi mamami, czytaj przezabawne treści i znajdź więcej świetnych wskazówek dotyczących ciąży, takich jak te w tym artykule. Ciąża to piękny okres!

Zostaw komentarz! Co pomogło Ci zachować energię i brak mdłości podczas pierwszego trymestru?

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7
Dodaj komentarz