Kategorie
Blog

Jak się zmotywować do cotygodniowych sesji treningowych, be fit
Znalezienie motywacji nie zawsze jest łatwe, a czasami problemy życia codziennego wręcz ci w tym przeszkadzają. Jestem stosunkowo zajętą ​​osobą i żongluję pomiędzy praca zawodową na pełen etat, życiem towarzyskim(chociaż to ostatnio skupia się wyłącznie na rodzinie, na szczęście), a moich celach fitness związanych z kształtowaniem sylwetki. Przez lata zebrałem kilka wskazówek, które pomigają mi to osiągnąć, a przynajmniej większość z nich. Mam nadzieję, że poniższe punkty pomogą Ci w ten czy inny sposób osiągnąć wyznaczone cele na siłowni. Oraz pozwoli Ci to wypracować własny plan jak się zmotywować.

Poranna pobudka i jak się zmotywować

Zaczynam rano od budzenia się z ulubionym dzwonkiem, tzn. mam ustawiony utwór który naprawdę mnie kręci i daje porannego kopa. Chcąc niechcąca działa to na mnie elektryzująco. Pozwala mi to . wstać, obudzić się i naprawdę dzięki tej porannej dawce muzycznej extazy nie mam innego wyboru, jak tylko wypić poranek shake białkowego i iść zrobić poranne cardio, powtarzając sobie ścigaj swoje marzenia.

Przygotowanie odzieży

Kolejną rzeczą, którą robię, aby moje poranki były nieco sprawniejszy, jest rozłożenie ubrań treningowych poprzedniego wieczoru. Nie tylko motywuje mnie to na trening dnia następnego, ale dodatkowo rano nie biegam po całym domu, próbując znaleźć czysty ubranie treningowe. Ponownie jedynie o czym muszę pamiętać to odzywka białkowa.
Zarządzanie czasem to najlepszy sposób jak się zmotywować

Naprawdę staram się mądrze wykorzystywać weekendy. Przygotowuje wszystko co mogę, więc w pracowite dni tygodnia mam mniej na głowie. Generalne sprzątanie w sobotę, w niedzielę przygotowuję jadłospis na tydzień ( pamiętaj odpowiednia dieta to klucz do sukcesu). Robię listę zakupów. Sprawdzam czy mam wszystkie suplementy na nadchodzący tydzień takie jak odżywka białkowa, aminokwasy bcaa i eaa. Sortuję ubrania na siłownię i upewniam się, że wszystko, co mogę, jest przygotowane. Oznacza to, że jeśli skończę późno w dzień powszedni, nie wracam do domu zmęczony i nie mówię jutro „no cóż”, nie ma siłowni, ponieważ [wstaw wymówkę] – zabijając tym samym tygodniowe plan do wykonania. Mądrze wykorzystując swój czas, więc kiedy robi się ciężko, nie mam wymówek.

Have a Plan

Lubię mieć plan, wiedzieć, kiedy i co będę trenował, i co dokładnie będę jadł. Spędzam trochę czasu w weekendy na układaniu planu. Jeśli chodzi o układanie diety korzystam z aplikacji dostępnej on-line. Jeśli chodzi zaś o trening planuję go zawsze w cyklach 6 tygodniowych, następnie tydzień odpoczynku i kolejne 6 tygodni treningu, także to akurat nie jest uciążliwe. Pamiętajcie nic nie jest mniej motywujące niż chodzenie na siłownię i brak planu. Utrudnia też wstanie z łóżka o 6 rano na cardio o świcie!
To najważniejsze rzeczy, które robię robotę i mnie motywują. Wynikają one z metody prób i błędów i są w większości wynikiem trudnych rozmów, które sam ze sobą przeprowadziłem ;). Wyszedłem z wymówek, zauważyłem swoje braki i opracowałem plan.

Powodzenia !

Chcesz się odstresować, w związku z tym odwiedź mój kanał YouTube gdzie znajdziesz śmiesznymi filmikami : 7Fun

Lub po prosu sprawdzaj tu: złota7Dodaj komentarz