Kategorie
Aktualności Blog

Krążenie krwi 10 sposobów jak poprawić krążenie krwi
Układ krwionośny dostarcza do komórek składniki odżywcze i tlen, jednocześnie eksportując dwutlenek węgla i produkty przemiany materii. Jak możemy się domyślać, słabe krążenie krwi nie jest dobre dla ludzkiego organizmu. Wraz z jego pogorszeniem może nastąpić szereg niekorzystnych zmian, a czasem nawet trwałe uszkodzenia.

O zdrowie układu krążenia dba nasz styl życia i sposób odżywiania się. Jakie bardziej konkretne kroki możemy podjąć, aby utrzymać go w dobrej kondycji, omówimy w kolejnych 10 sugestiach. Tabletki na krążenie krwi to nie jedyny ratunek.

1. Sport a krążenie krwi

Ćwicz regularnie! Ćwiczenia aerobowe są szczególnie korzystne dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego i przyczyniają się do dobrego krążenia krwi. Spacery, bieganie, jazda na rowerze czy pływanie cudownie mieszają krew. Inną dobrą opcją jest joga. Wszystkie sporty dbają o krążenie krwi, ale nie wolno nam zapominać, aby zaczynać stopniowo i nie przesadzać.
2. Masaż a krążenie krwi w organizmie

Masaż to niezwykle przyjemny sposób na pobudzenie krążenia krwi. Zwiększa się przepływ krwi, a problemy z zimnymi kończynami stopniowo ustępują. Dodatkowo pozbywasz się stresu i napięcia, które mają więcej niż negatywny wpływ na zdrowie. Teraz już wiesz jak poprawić krążenie krwi w nogach.

3. Nawodnienie

Jak często słyszysz od krewnych i znajomych, że muszą wstać w nocy? Słabe nawodnienie… Medycyna ma na ten temat wiele do powiedzenia. Nie ma sensu mówić, że nasze życie zależy od poboru wody. Nie trzeba się zastanawiać, dlaczego jest dobra na krążenie krwi. Pomaga również oczyścić organizm z toksyn.
4. Zielona herbata

Korzyści płynące z zielonej herbaty są niezliczone. Mówi się, że ma zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych, umożliwiając w ten sposób lepsze i płynniejsze krążenie krwi. Aby osiągnąć ten efekt, wystarczą dwie do trzech filiżanek zielonej herbaty dziennie. I dodatkowa wskazówka – zawsze parz herbatę wodą, która po zagotowaniu ostygnie przez kilka minut. W ten sposób zachowasz maksymalną liczbę jej użytecznych właściwości. Wrząca woda zabija niektóre z nich.

5. Utrzymuj zdrową wagę

Istnieje bezpośredni związek między nadwagą a słabe krążenie krwi. Kiedy przybierasz na wadze, twoje serce i układ krążenia muszą ciężej pracować, aby dostarczyć wystarczającą ilość krwi do twojego ciała. Ponadto nadwaga może przyczynić się do rozwoju blaszek cholesterolowych, co może prowadzić do zwężenia i stwardnienia naczyń krwionośnych, a co gorsza – ich zablokowania. Dlatego dobrze poinformowanym ludziom i profesjonalistom trudno jest zrozumieć tę tolerancję nadwagi w odniesieniu do akceptowania siebie takim, jakim jesteś. To po prostu niezdrowe, nawet jeśli komuś wygląda estetycznie.

6. Redukcja stresu a krążenie krwi

Stres to wróg numer jeden naszego organizmu. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że stres emocjonalny prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Pod wpływem stresu uwalniane są nadmierne ilości hormonów, co wprowadza chaos w całym ciele. Oczywiście dotyczy to również krążenia krwi. Zrelaksuj się, unikaj stresujących sytuacji tak bardzo, jak to możliwe i znowu dodatkowa wskazówka – unikaj ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się nieszczęśliwy, zły lub niespokojny.
7. Rzuć papierosy

Produkty zawierające nikotynę, w tym ich nowoczesne wersje elektroniczne, mogą uszkadzać ściany naczyń krwionośnych i zagęszczać krew. Palenie prowadzi do pogorszenia krążenia krwi (poza innymi konsekwencjami, których tutaj nie będziemy komentować). Oto bardzo poważny powód, aby zastanowić się, czy nie nadszedł czas, aby zrezygnować z tego szkodliwego nawyku.

8. Unikaj długiego pozostania w jednej pozycji

Pozostanie w pozycji siedzącej przez długi czas może zakłócić prawidłowe krążenie krwi w nogach. Ten sam efekt może wywołać dłuższa jazda samochodem lub lot samolotem. Aby uniknąć tych niekorzystnych skutków, dobrze jest próbować poruszać się w krótkich okresach. Jeśli lecisz samolotem lub jedziesz samochodem, możesz unieść nogi lekko w górę, a następnie w dół i tak dalej, wykonując kilka powtórzeń. Możesz również podnieść i opuścić ramiona. Jeśli Twoja praca polega na siedzeniu przy biurku, ustaw minutnik w smartfonie i wstawaj co godzinę.
9. Rozciąganie

Stretching to system konkretnych ćwiczeń. Poprawia ukrwienie mięśni i ich elastyczność oraz zwiększa ogólny ton ciała. Dzięki kilku sesjom rozciągania dziennie możesz radykalnie poprawić krążenie krwi. Poszukaj przykładowych ćwiczeń i zacznij je regularnie wykonywać. Wkrótce zauważysz poprawę.

10. Podnoszenie nóg

Podnoszenie nóg wysoko jest przydatne nie tylko dla krążenia krwi, ale także dla zdrowia samych żył. Dotyczy to szczególnie osób z zaawansowanymi żylakami. Dziesięć minut dziennie to wystarczająco dużo czasu, aby bardzo szybko zauważyć zmianę stanu żył i ogólnego krążenia. Twoje nogi i całe ciało potrzebują tego ćwiczenia, zwłaszcza po męczącym dniu spędzonym w pozycji siedzącej.

Dobre krążenie krwi jest kluczem do dobrego zdrowia i zapobiegania wielu problemom zdrowotnym. Mózg pracuje lepiej, kończyny są w lepszej kondycji, a skóra jest piękniejsza i bardziej elastyczna. Sport, szczęście i dobre jedzenie – to jest klucz! Sprawdź słabe krążenie krwi jakie badania oraz słabe krążenie krwi objawy.

Zapraszam również na mój kanał YouTube z bajkami i grami dla dzieci : JustBaby Nursery Rhymes

Zapraszam również na moje śmieszne filmiki, które zrobią Ci dzień: śmieszne filmiki
Dodaj komentarz